Біологічна дія пилку, та використання його в оздоровчих цілях
Дана стаття є продовженням попередньої статті "Пилок", тут ми розглянемо дію пилку на організм людини, класифікацію та можливості його використання як активної харчової добавки.
Рекомендують вживати як сам пилок, так і суміші з медом, рідше екстракти пилку. Дозування пилку різноманітне. Залежить воно від характеру захворювання і тривалості курсу лікування. Необхідний тривалий (1-3 місяці) систематичний прийом пилку.
Пилок, як продукт харчування, може представляти інтерес як джерело білків, вітамінів і зольних елементів. До його складу входить в середньому 26% білків, включаючи 8 незамінних для людини амінокислот.
Що стосується вітамінів, то приймання 100г пилку в день забезпечує добову потребу людини у вітамінах B1, B2, B5 на 60–80%, B6 і H – на 40%, B3 – на 20%, C – на 10%. При цьому буде повністю забезпечена добова потреба організму людини в калії, міді, марганці, кобальті, на 70% в магнії, на 40% в натрії і кальції, на 20% в залізі.
Таким чином, в раціоні людини пилок може стати цінною харчовою добавкою. Головна його якість полягає в тому, що він прекрасно регулює функції тракту травлення. Це доведено медичною практикою: відомо безліч випадків, коли завдяки лікуванню пилком досягали покращення, навіть у безнадійних хворих.
Дія пилку, можна сказати, універсальна. Він позитивно впливає на функцію шлунку і кишечнику, відновлює апетит, допомагає при виснаженні, успішно застосовується при неврозах первинній депресії, неврастенії, захворюваннях простати, діабеті і навіть при імпотенції. Систематичне вживання пилку знижує кров’яний тиск, поліпшує апетит і працездатність, тобто він є прекрасним біологічним стимулятором для попередження передчасної дряблості організму людей похилого віку.
|