Серпень. Основні завдання сезону.

Серпень. Основні завдання сезону.

Серпень.

Основним завданням в серпні це добре підготувати бджіл до зимівлі. Найперше проводять осінню ревізію бджолиних сімей.

Мета ревізії –  виявити стан сімей і створити умови найкращого осіннього розвитку їх. Визначають силу сім’ї, кількість і якість розплоду, якість матки, запаси корму. Провадять вибракування стільників. Для відкладання яєчок залишають в середині гнізда рамки з великою площею вільних бджолиних комірок. Гніздо скорочують і старанно утеплюють. Дані про стан бджіл і проведені роботи заносять до відомості осінньої ревізії бджолиних сімей.

Також проводять осіннє нарощування бджіл, тому що молоді бджоли (які вивелися після головного взятку) краще зимують.

В серпні створюємо сильні сім’ї з великою кількістю молодих бджіл, які займають 9-10 або навіть 12 вуличок. Однак надто пізнє відкладення яєчок матками також небажане. Найкраще зимують ті бджоли осіннього виводу, які до зими встигли облітатися. Осінній яйцеклад маток припиняється за 25 днів до останнього обльоту бджіл. Довше відкладають яєчка восени молоді матки. Тому іноді заміну маток на пасіці приурочують до періоду головного медозбору. При короткому головному медозборі (10-12 днів) провадять перед головним медозбором, даючи сім’ям маточники. При тривалому головному медозборі заміну провадять на кінці головного медозбору і відразу дають молодих, плідних маток. Осінній яйцеклад маток стимулюють: наявність хоч би невеликого медозбору, спонукальні підгодівлі на ніч і періодичне розпечатування маломедних рамок.

Звичайно потрібно підгототувати  до зими нуклеусів та запасних маток. Нуклеуси залишають на зиму за перегородкою поруч з основною сім’єю (нуклеус – “карман”) або в спеціальних вуликах — по три нуклеуси в одному вулику. Кожна сімейка займає взимку не менше трьох вуличок. Корму в такому нуклеусі не менше 3 кг.

Ремонт зимівника також потрібно робити в цьому місяці до настання дощової погоди. Білять вапном і обкурюють сіркою. Провадять заходи по боротьбі з мишами.