Липень. продовження.

Липень. продовження.

Липень. Продовження.

4. Вентиляція і затінення вуликів під час медозбору.

Дозрівання меду (випаровування зайвої води з наприску)відбувається швидко, якщо вулик добре вентилюється. Під час головного взятку повністю відкриваються всі льотки і створюють щілини між корпусами, корпусом і дном, корпусом і дашком. Вулики захищають від прямих сонячних променів, затіняючи гіллям, солом’яними латами тощо.

5. Перевезення бджіл на медозбір (кочування).

Перевозячи бджіл , можна після головного взятку  (наприклад з липи) отримати додатковий медозбір (з гречки, соняшника тощо). Перевозять бджіл у ночі або в хмарну погоду, щоб запобігти запарювання їх. Підготовку вуликів до перевезення проводять так: забирають із гнізда нововідбудовані стільники з  свіжим нектаром і повномедні, рамки у вуликах заклинюють, усі частини вулика скріплюють в одне ціле спеціальними металевими скріпками або дерев’яними планками на гвіздках; забезпечують добру вентиляцію вуликів (дашки іноді знімають, а замість потолочин ставлять вентиляційні сітки). Сильні бджолині сім’ї на машину ставлять спереду у верхньому ярусі.

Заготівля кормових запасів.

Під час головно взятку відбирають рамки з доброякісним медом і пергою для створення кормових запасів. Норма зимово-весняних кормових запасів на одну сім’ю 18-22 кг меду. Перевагу віддають тим рамкам, де стільники залиті медом на половину площі рамки або трохи більше. Крім меду, на тільниках повинна бути перга.