Квітень. частина 2 (продовження)

Квітень. частина 2 (продовження)

Квітень. Частина 2 (продовження).

5. Заходи боротьби проти бджолиних крадіжок.

Бджіл необхідно підгодовувати у вечері (після закінчення льоту). Виконують роботу швидко, не проливаючи сиропу, не тримаючи довго відкритим гніздо у вулику. Щілини у вулику замазують, льотки скорочують.

При нападі бджіл-злодійок застосовують змочування льотків речовинами з різким запахом (гас, фенол, лізол). Обкрадуваний вулик забирають на день-два в зимівник, або в підвал. На його місце ставлять порожній вулик в який кладуть ганчірки, змочені речовиною з різким запахом. Прилітаючи бджоли-злодійки поступово відвикають від його відвідування.

6. Чищення денець вуликів.

Проводять в день виставлення вуликів або одночасно з весняною ревізією.

7. Чищення гнізд і дезинфекція вуликів.

При добрій сталій погоді чищення гнізд і дезинфекцій вуликів проводять одночасно з весняною ревізією. При несталій погоді, після закінчення ревізії, в теплі дні при наявності медозбору. Перед проведенням дезинфекції необхідно підготувати запасні вулики.

8. Весняне забезпечення бджіл кормом і використання ранніх медоносів.

Необхідна кількість весняних вуликових запасів корму на одну сім’ю (крім використання весняного медозбору) — 16-18 кг меду.

а) весняний медозбір

Забезпечується утримання сильних сімей, підвезення бджіл до весняних медоносів.

б) поповнення кормових запасів

У кожному гнізді повинно бути не менше 6-8 кг меду. У сильних сім’ях, які рано навесні займають 9-10 вуличок, залишають 1-2 зайві рамки меду понад тут кількість, яка зайнята бджолами.

Якщо стільникового меду немає, то бджіл підгодовують цукровим сиропом (2ч. цукру на 1ч. води).

в) спонукальна підгодівля

Дається бджолам у безвзятковий період поряд із створенням основного запасу в гнізді. Спонукальна підгодівля стимулює підвищення вирощування розплоду в гнізді.  Ввечері сім’ї дають склянку сиропу. Можна давати білково-вітамінну підгодівлю (1л.сиропу на 50г. добре розтертих прокип’ячених дріжджів).