Заготівля і зберігання прополісу

Заготівля і зберігання прополісу

Заготівля і зберігання прополісу

Прополіс заготовлюють улітку після основного взятку. Збирання прополісу слід припинити за 60 днів до настання перших заморозків . Гніздо бджіл без прополісу на зиму залишати не можна. Кількість прополісу, виробленого бджолами, залежить від погоди, рослинності, породи бджіл. Сильно прополіскують гніздо бджоли сірої гірської кавказької породи, слабко – італійської. За органолептичними й фізико-хімічними показниками прополіс повинен представляти грудки, крихти, брикети темно-зеленого, бурого, сірого із зеленуватим або коричневим відтінком кольору з характерним смолистим запахом (суміш запахів меду, запашних трав, хвої, тополі й гірким, ледь пекучим смаком).

Прополіс повинен мати щільну, у зламі неоднорідну структуру й грузлу при 20–40°С, тверду – нижче 20°С консистенцію. Масову частку воску не більше 25%, масову частку флавоноїдних та інших фенольних сполук, йодне число і т.п. показники в домашніх умовах визначити неможливо.

Рекомендується запаковувати прополіс у вощений папір або пергамент, а потім у пакети з харчового поліетилену. Часто бджолярі ліплять із прополісу невеликі кульки, «батончики», і після охолодження в холодильнику складають у сухі чисті картонні коробочки. Зберігати можна в ящиках у темних приміщеннях при температурі не вище 25°С. Або в коробочках прямо в холодильнику.