Нарощування бджіл на зиму

Нарощування бджіл на зиму

Коли і як нарощувати бджіл на зиму

Відомо, що добре зимують бджоли, гніздо яких складається в основному з молодих особин. При чому молоді бджоли повинні буди фізіологічно повноцінними, незношеними на переробці цукрового сиропу. Успішно зимують бджоли, які народилися в другій половині серпня — першій половині вересня. На півночі України цей строк буде на тиждень раніше, на півдні — на тиждень-два пізніше. Враховуючи, що цикл розвитку бджоли становить 21 день, стимулювати бджіл для нарощування молодих слід починати з кінця липня – початку серпня.

 

 

Коли і як нарощувати бджіл на зиму

Відомо, що добре зимують бджоли, гніздо яких складається в основному з молодих особин. При чому молоді бджоли повинні буди фізіологічно повноцінними, незношеними на переробці цукрового сиропу. Успішно зимують бджоли, які народилися в другій половині серпня — першій половині вересня. На півночі України цей строк буде на тиждень раніше, на півдні — на тиждень-два пізніше. Враховуючи, що цикл розвитку бджоли становить 21 день, стимулювати бджіл для нарощування молодих слід починати з кінця липня – початку серпня. Важливо, щоб бджоли, які вивелися останніми, встигли облетітися до пізньої осені, коли температура повітря буде не нижчою 13°С.

Стимулювання нарощування молодих бджіл

Нарощування молодих бджіл на зиму повинно тривати близько півтора місяця. Для стимулювання цього процесу необхідно бджолосім’ї щоденно (на ніч) підгодовувати невеликою кількістю цукрового сиропу (200–300 мл), а краще — медовою ситою, тобто створювати ілюзію наявності підтримуючого медозбору. Важливо це не переривати протягом місяця. Адже матка може припинити яйцекладку, поновити яку дуже складно. Практикують також постановку за заставну дошку маломедних рамок, їх розпечатують і збризкують теплою водою. Гніздо добре утеплюють, пам’ятаючи, що при вирощуванні розплоду бджоли підтримують тут температуру до 35°С. Обов’язкова умова інтенсивного нарощування молодих бджіл на зиму — наявність у гнізді перги. При її незначних запасах бджолосім’ї підвозять до осінніх пилконосів, зокрема до лісу, де вони завжди знайдуться.