Бджолиний підмор

Бджолиний підмор

Бджолиний підмор

Про цей цілющий засіб знають не багато. Так що ж таке бджолиний підмор? Як не дивно, підмор – це тіла бджіл. Звичайно він буває трьох видів: зимовий, який вимітається з вуликів під час зимівлі бджіл, весняний, весняний, який збирається біля вуликів, і тіла бджіл, які залишились після лікування бджоловколюванням. В хітиновому покрові бджіл вчені знайшли такі цінні хімічні речовини, як гепарин і гепароїди. Вони здатні зупиняти запальні процеси, стабілізувати артеріальний тиск, покращувати роботу системи крові, стан судин.

У фармакології здійснюється складний процес отримання гепарину з хітинового покрову бджіл, до того ж це досить дорога процедура, тому отримані ліки також дорогі і не всім доступні. А ось тіла мертвих бджіл використовувати значно легше і дешевше.

Апітерапія давно вважає бджолиний підмор сильним лікувальним засобом, апробованим лікарями-апітерапевтами, починаючи з ХІХ століття. Зазвичай бджолиний підмор використовують у таких формах: просто печені тіла бджіл, відвар, розпар, лінімент і 10%-й спиртовий екстракт.
Спиртовий екстракт бджолиного підмору.

Звичайно використовується для стабілізації артеріального тиску, при серцево-судинних захворюваннях, захворюваннях нирок, судин головного мозку. Для лікування цих захворювань призначається по 15-20 капель після їди впродовж 1-2 місяців.

Екстракт призначається також літнім людям для профілактики склеротичних процесів, зміцнення імунних сил організму – щоденно впродовж 6-12 місяців в дозі, що становить 1 краплю на рік життя (наприклад, пацієнту 70 років, значить йому потрібно приймати щоденно по 70 капель екстракту). Спостереження показують, що після курсу лікування екстрактом літні люди навіть після 75 років ставали активнішими, полегшувалися їхні звичні захворювання.

Приготування екстракту: столову ложку подрібненого в порошок підмору залити склянкою 40% спирту або горілки і настояти 2 тижні. Екстракт застосовується також для лікування аденоми простати і при сексуальних порушеннях – імпотенції і фригідності.