Огляд бджіл навесні

Огляд бджіл навесні

Термінові роботи при побіжному огляді бжолосімей після обльоту

Відразу після обльоту терміново потрібно побіжно оглянути бджолосім’ї. При цьому виявляють наявність кормових запасів і їх нестачу поповнюють прогрітими стільниками з кормом, видаляють підмор, порожні стільники, що не обсиджуються бджолами. Переконуються в наявності матки, при її відсутності (немає розплоду, хоч він у благополучній сім’ї може з’явитися через 8-12 днів) приєднують таку сім’ю до сім’ї з маткою.

Вулики протирають з середини ганчіркою, зволоженою в дезинфікуючому розчині, відсиріле утеплення замінюють на сухе. Опроношені рамки замінюють чистими з кормом тощо. З оглядом бджолосімей поспішають, щоб встигнути зробити якомога більше, адже на другий день може настати на тиждень-другий холодна погода. Якщо вулики забруднені чи в них потрапили миші, бджолосім’ї переселяють у чисті.

Огляд сім’ї має тривати не більше 2-5 хв. Для стимулювання розвитку та кращого очищення кишечнику кожній сджолосім’ї дають 0,5-0,8 кг 50%-ного підкисленого цукрового сиропу. Його підкислюють із розрахунку 3 г оцтової, щавлевої чи лимонної кислоти на 1 кг цукру. При поповненні кормових запасів бджолосім’ям надвечір у годівниці дають по 4-5 кг 50%-ного цукрового сиропу.