Особливості сімей медоносних бджіл

Особливості сімей медоносних бджіл

Медоносні бджоли – суспільні комахи, що живуть великими сім’ями; кількість бджіл однієї сім’ї може становити 80-100 тисяч. Хоч окрема бджола живе недовго (влітку приблизно 6 тижнів, а в інший період року кілька місяців), проте сім’ї їх за сприятливих умов живуть десятки років. Більшість бджіл, що вивелись у кінці літа та восени, зимують, а весною вигодовують розплід.

Бджолині сім’ї утворюють гніздо з стільників, які будують з воску, що виділятю бджоли. Розмір гнізда не постійний і залежить від кількості бджіл  та розплоду в сім’ї, пори року і погоди. Медоносні бджоли здатні утворювати нові сім’ї шляхом роїння, тобто відокремлення від сім’ї частини бджіл. За сприятливих умов з відокремленої частини бджіл (рою) утворюється самостійна сім’я.

Медоносні бджоли збирають багато нектару і переробляють його на мед, який складають про запас. Бджоли збирають також квітковий пилок, який складають у чарунки. В пилку відбуваються хімічні процеси, подібні до тих, які бувають при силосуванні. Розміщений в чарунки квітковий пилок зветься пергою.

Мед бджоли відкладають окремо від розплоду та перги, що дає можливість відбирати його, не руйнуючи гнізда бджіл.