Вибір місця

Вибір місця

     Щоб стати пасічником, потрібно добре знати життя бджіл. Проте самих загальних знань недостатньо. Потрібно це і вміти працювати на пасіці.
     Якщо ви хочете займатися бджільництвом, то перед тим, як придбати бджіл, необхідно підготувати місце для встановлення пасіки.
     Як відомо місце для пасіки відводять сухе захищене від вітрів, подалі від доріг озер широких рік, кондитерських фабрик, тваринницьких ферм. Для розміщення пасіки найкращі південно-східні, південно-західні та західні схили, такі місця мають бути затишними, захищеними деревами від північних вітрів. Добре виростити загорожу з живоплоту, чагарників: бузку, жовтої акації, спіреї, глоду, калини, та вічнозеленої жимолості. Така природна загорожа значно краща штучної, бо вітри пробиваючись крізь неї, слабшають, а через штучну перевалюють, зберігаючи свою силу. Вчені пасічники радять садити на самій пасіці декоративні дерева з густими кронами — липу, каштан, білу акацію, гостролистий клен. Але, якщо саду немає, то для встановлення пасіки можна вибрати будь-яке екологічно чисте місце, бажано, подальше від ліній електропередач.