Розміщення і фарбування вуликів

Розміщення і фарбування вуликів

     Вулики на пасіці розміщують так, щоб ранішнє сонце освітлювало їх, виманювало бджіл, а в обідню пору, коли дуже жарко, навпаки, їх прикривала тінь. Якщо вулики дуже нагріваються, в них стає душно і бджоли від цього працюють гірше. Замість того, щоб летіти за нектаром, багато із них залишаються вдома і займаються вентиляцією гнізда, щоби зменшити температуру, бо там є личинки, які дуже чутливі до температури і повітря. Від духоти вони можуть спаритися або загинути. Тому в дуже гарячі дні бджоли виходять із вулика, зменшуючи тісному і духоту в гнізді, і розміщуються на передній стінці вулика.
     Вулики розміщюють в ряд з відстанню не менше 1 метра або шахматним порядком на відстані 2-3 метра і більше, відстань між рядами повинна становити 5-7 метрів, щоб дати можливість вільно підійти до них і зручно працювати біля відкритого гнізда, а також, щоб бджоли, які літають не перешкоджали одні одним. Вулики потрібно ставити на висоті хоча б півметра від землі на кілки.
     Розмальовувати найкраще в світлий колір, який захищає від перегріву сонцем. Крім того по цьому кольорі бджоли добре запам’ятовують місце розміщення свого гнізда. Для гарного вигляду пасіки вулики можна розмалювати в жовтий і голубий кольори. В червоний колір вулики не малюють, бо його бджоли не бачать. Зелені вулики зливаються з травою, листям, і тому не помітні. Бджоли, особливо молоді, які тільки вилетіли із вулика, можуть заблудитися і не повернутися у своє гніздо, або заблудитися може матка, яка повертається із обльоту.
     Якщо місце для пасіки вже вибрано, вулики встановлені, то можна зайнятися придбанням бджолосімей.